Для забезпечення безпечних умов праці співробітникам підприємств певних сфер діяльності необхідний сигнальний одяг. Особливо це стосується персоналу, який працює в нічні зміни або подобово. Ключовою особливістю такого спецодягу є наявність світловідбиваючих поверхонь, що дозволяють значно збільшити шанси своєчасного візуального виявлення співробітників в темний час доби або в умовах недостатньої видимості. Сигнальний спецодяг допомагає уникнути небезпечних ситуацій при організації та проведенні робіт в місцях інтенсивного використання технічних засобів і механізмів.
СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ СИГНАЛЬНОГО ОДЯГУ
Сигнальний одяг є необхідною частиною екіпіровки і є обов'язковим для носіння працівниками підприємств наступних сфер діяльності:
- будівельно-монтажні організації;
- транспортні компанії (залізничні, автомобільні, авіаційні);
- дорожні і ремонтно-експлуатаційні служби;
- структури МНС, поліції, ДАІ та ППС;
- служби надання екстреної допомоги;
- підприємства житлово-комунального господарства.
ЯКИЙ БУВАЄ СВІТЛОВІДБИВАЮЧИЙ ОДЯГ
Сигнальна уніформа має широкий діапазон розмірів і великий асортимент фасонів і моделей. Це дозволяє задовольнити постійний попит на сигнальний спецодяг, що є важливою складовою частиною комфортного і безпечного робочого процесу. Як правило, тканина, що застосовується в пошитті світловідбиваючого одягу, повинна бути присутня в затвердженій класифікації кольорових гам, які відповідають певним робочим спеціальностями.
До найбільш поширених видів сигнальної уніформи можна віднести наступні:
- сигнальний жилет;
- полегшена куртка;
- комбінезон;
- утеплена куртка і костюм.
Популярним варіантом для споживачів є світловідбиваючий жилет. Це зручний, легкий і універсальний вид всесезонного сигнального одягу, який підходить як чоловікам, так і жінкам. Крій та технічні характеристики таких жилетів дозволяють співробітникам вільно надягати їх поверх робочої форми або об'ємних зимових курток, зберігаючи необхідний комфорт і рухливість при носінні.
ХАРАКТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ СИГНАЛЬНОГО СПЕЦОДЯГУ
Для забезпечення ефекту віддзеркалення існує кілька способів, які знаходять застосування в пошитті спецодягу зі світловідбиваючими властивостями:
- Використання яскравих флуоресцентних кольорів в матеріалах виробів для забезпечення високого ступеня помітності людини в уніформі на тлі навколишнього оточення.
- Просочення тканин люмінесцентним пігментом. Завдяки цій процедурі ультрафіолет від природних і штучних джерел освітлення потрапляє на одяг і накопичується в ній. З настанням темряви відбувається виділення світлової енергії у вигляді підсвічення. Зберігається подібний ефект в інтервалі від 7 до 10 годин.
- Світлоповертаючі стрічки - спеціальне сигнальне покриття на одязі, що відбиває світло.
Використання якісних і сучасних зразків сигнального одягу допомагає підвищити безпеку праці і поліпшити психологічний стан працівників при виконанні своїх обов'язків.